SÄILITUSAINED

SÄILITUSAINED: MIKS ME NEID VAJAME

SÄILITUSAINED

SÄILITUSAINED KAITSEVAD MEID MIKROORGANISMIDE EEST

Mikroorganismid on mikroskoopilised elusolendid, nagu näiteks bakterid, pärm jne. Mikroorganismid on küll eluks hädavajalikud, kuid mõned neist võivad põhjustada haiguseid.

MEIE IGAPÄEVAELU ON TÄIS MIKROORGANISME

  •  neid leidub meie nahal 

Teatud hulk mikroorganisme on hädavajalik naha nõuetekohaseks talitluseks, kuid on olemas ka n-ö soovimatud mikroorganismid, mis võivad meid muuta haigustele vastuvõtlikuks.

  • kõigel, mida puudutame  

Meie ümber on kõik mikroorganismidest n-ö saastunud. Enamasti on mikroorganismid kahjutud, kuid mõnel juhul võivad nad meid haigeks teha. Näiteks seedetraktihaigused levivad sageli uksekäepidemete kaudu, mida ei ole puhastatud pärast seda, kui neid on puudutanud haige. 


KUIDAS ON LUGU KOSMEETIKAGA?

Mõned koostised võivad saastuda kokkupuutel meie sõrmedega või lihtsalt siis, kui kreemipurk on lahti soojas ja niiskes vannitoas. Sellest tulenevalt on väga oluline kaitsta tooteid saastumise eest, et vältida patogeensete mikroorganismide kokkupuudet meie nahaga.

Seetõttu sisaldab mõni koostis säilitusaineid. Kui mikroorganismid puutuvad koostisega kokku, aitavad säilitusained neid hävitada. 

garnier
Kõik koostisosad