UV-FILTRID

UV-FILTRID: RÄÄGIME UV-FILTRITEST

UV-FILTRID

MIS ON UV-FILTRID?

UV-filtritest räägitakse väga palju, kuid mis need tegelikult on? 
Päikese- või UV-filter on aine, mis filtreerib teatud kiirgused, et kaitsta nahka päikesekiirte kahjuliku mõju eest. UV-filtrid on päikesekaitsevahendites sisalduvad toimeained. Nende esmane ülesanne on kaitsta nahka põletuste ja kahjustuste eest. 

ON OLEMAS KAHTE TÜÜPI UV-KIIRGUST JA KA KAHTE TÜÜPI KAITSET 

Nendel kahte tüüpi UV-kiirgustel on erinev mõju nahakudedele ja sellepärast vajavad need ka erinevat kaitset.

UVB 
UVB-kiired põhjustavad päevitust ja põletust. Päikesekaitsetoodete UVB-kiirguse kaitseaste on tähistatud lühendiga SPF või fraasiga „Sun Protection Factor“ (päikesekaitsefaktor). 

UVA
UVA-kiired põhjustavad vananemist ja allergiaid. Päikesekaitsetoodetel on UVA-kiirguse kaitseaste tähistatud lühendiga PA, mis tuleneb fraasist „Protection grade of UVA“ (UVA kaitseaste). 

ERI PIIRKONDADES ON KIIRGUSEKAITSE VAJADUS ERINEV  

Vajalik UV-kiirguse filtreerimisaste sõltub elukohast. Kuna kaitseaste sõltub kliimast ja päikesekiirguse tugevusest, on olemas erinevat tüüpi päikesefiltrid. UVA- ja UVB-kiirguse aste sõltub kõrgusest merepinnast. 

Näiteks:
prantsuse naistele mõjub suures koguses UVB-kiirgus, kuid vähem UVA-kiirgust. Sellepärast vajavad nad päikesefiltrit UVB-kiirguse filtreerimiseks, st kõrge SPF-ga tooteid. 

Aasia naistele mõjub tugevalt nii UVB- kui ka UVA-kiirgus, st nad vajavad tooteid, mis sisaldavad erinevaid filtreid kõikide UV-kiirte filtreerimiseks. Nad vajad SPF- ja PA- (UVA-kiirguse kaitseastet tähistav lühend) kaitsega tooteid.

garnier
Kõik koostisosad