ANTIPERSPIRANT: KÕIK, MIDA PEAKSID TEADMA

KÕIK, MIDA PEAKSID TEADMA DEODORANDIST JA ANTIPERSPIRANDIST

ANTIPERSPIRANT: KÕIK, MIDA PEAKSID TEADMA

Võib-olla tead deodorantide ja antiperspirantide kohta paljutki, aga tõenäoliselt pole sa mõnda asja kunagi varem kuulnudki.

Antiperspirandid ja deodorandid ohjavad higistamist ning kehalõhna. Need on saadaval pihustite, pulkade ja rullidena ning nad koosnevad mitmesuguste koostiainete segust. Deodorandi peamine ülesanne on vähendada kehalõhna, antiperspirant aga vähendab higistamist.

Deodorandi koostisosad

Deodorandid ja antiperspirandid sisaldavad sageli alkoholi, mis aitab lõhnu kontrolli all hoida. Alkohol aitab tappa baktereid, mis ebameeldivaid lõhnu tekitavad.

Kuid mõni inimene eelistab mineraalidel põhinevaid deodorante, mis on tõhusad niiskuse ja lõhna tekkimise takistajad. Mõned tugevaimad deodorandid imavad loomulikul teel pidevalt niiskust. 

Deodorandid pakuvad eri tasemel kaitset kuni 72 tundi ja kõige parem aeg nende pealekandmiseks on õhtul enne magamaminekut. Siis on nahk kõige jahedam ja kuivem, nii et deodorandi koostisosad on kõige tõhusamad. Muidugi võid oma lemmikdeodoranti kasutada igal ajal, et tekiks meeldiv värske tunne. 

Kõik nõuanded