KUIV NAHK JA NAHA VEESISALDUSE SUURENDAMINE

KUIV NAHK JA VEEPUUDUSES NAHK

KUIV NAHK JA NAHA VEESISALDUSE SUURENDAMINE

KUIVA JA VEEPUUDUSES NAHA ERINEVUS

Kas sa pole kindel, mis vahe on kuival ja veepuuduses nahal? Tõde säästab sind masendusest (häirivatest vistrikest rääkimata)! 

Mõnel päeval võib nahk tunduda kuiv ja kestendav, teisel aga rasune. Võib-olla on su nahk kätel ja jalgadel kuiv ning kestendav, kuid samal ajal esineb sul ka rasusele nahale omaseid probleeme. Need sümptomid võivad olla äärmiselt masendavad, kuid kindlasti on kasu kuiva ja veepuuduses naha, nende põhjuste, erinevuste ja võimalike lahenduste kohta käivast teabest. 

Appi! Minu nahk on nii kuiv KUI KA rasune! 

Nahahooldustooteid ostes võid leida nii kuivale kui ka rasusele nahale mõeldud tooteid ... kuid mis siis, kui su nahk on mõlemat? Enne kui paanikasse satud, tea, et teatud (väga levinud!) juhtudel võib nahk olla loomulikult ühte moodi, kuid reageerida näiliselt vastupidiselt. Pea meeles, et sinu nahk on uskumatult tundlik ja reageeriv ning püüab alati end tasakaalustada. Seega, kui sul on loomulikult rasune nahk, võib organism hakata varasemast veelgi rohkem rasu tootma, kui püüad nahka mõne toote abil kuivemaks muuta või kui aastaaeg vaheldub. Mis on lahendus? See võib tunduda ebaloogiline, kuid rasuse nahatüübi puhul võib naha veesisalduse suurendamine olla veelgi olulisem kui muude nahatüüpide puhul. 

Rasuse naha veesisalduse suurendamine vs. kuiva naha niisutamine

Kui eespool kirjeldatu käib sinu kohta, on sul tõenäoliselt rasune veepuuduses nahk. Lahendus on naha veesisalduse suurendamine nii sisemiselt kui ka välimiselt, s.t piisavas koguses vee joomine ning õlivaba ja naha veesisaldust suurendava kehahooldustoote igapäevane kasutamine. Teisalt võib sul olla loomulikult kuiv nahk, mistõttu esineb sul tõenäoliselt sagedamini nahakestendust, koorikuid ja sügelust. Sel juhul pead kasutama iga päev niisutajat (kehaõli, -losjooni, -piima jm). Terve naha säilitamiseks ja häirivate sümptomite, nagu vistrike või kestenduse vältimiseks on ülioluline valida nahatüübi jaoks sobiv kehahooldusrežiim.

Kõik nõuanded