NAHAÄRRITUS: MIS SEDA PÕHJUSTAB?

KÕIGE TAVALISEMAD NAHAÄRRITUSE PÕHJUSED JA NENDE VÄLTIMISE VÕIMALUSED

NAHAÄRRITUS: MIS SEDA PÕHJUSTAB?

Lühike kokkuvõte tavalistest nahaärrituse põhjustajatest, mida tuleks terve naha huvides vältida. 

Olenemata sellest, kas sul on üldiselt tundlik nahk või mitte, võid mõnikord üllatusega avastada, et nahk on ilmse põhjuseta ärritatud, punetab või sügeleb. Siin on toodud lühike loetelu kõige tavalisematest nahaärrituse põhjustajatest, mida saad (lihtsalt või vähem lihtsalt) nahaärrituse korral igapäevase kehahoolduse osana vältida. 

Tavalised nahaärrituse põhjustajad 

Teatud metallid põhjustavad teadaolevalt nahaärritust. Neist tavalisimad on nikkel ja koobalt, mida kasutatakse sageli ehete valmistamiseks. Kui nimetatud metallid ärritavad sinu nahka, tuleb sul need asendada mõne muu metalliga. Plaatina, kuld ja hõbe on harilikult ohutu valik. 

Teatud tekstiilid, eriti karedad kangad, nagu vill, tunduvad sageli nahka ärritavat. Seda põhjustavad enamasti tekstiili tootmisel kasutatud värvid, liimid või muud ained. Nahaärrituse vältimiseks piisab tavaliselt lihtsate riideesemete kandmisest, kuigi sellised rõivad tuleb tihti välja selgitada katse-eksituse meetodil. 

Kumm (ja lateks) on üsna levinud allergeen ja põhjustab tavaliselt nahareaktsiooni (naha sügelust, punetust ja kestendust). Ainus lahendus on seda vältida.

Teatud taimed, toidud ja lõhnaained võivad kutsuda esile allergiale omase nahaärrituse. Nahaärrituse põhjuse leidmine võib olla raske ja kui see on tuvastatud, tuleks ärritajast edaspidi hoiduda.

Kuumalööve on levinud nahaärrituse põhjus ning higistamine ja naha hõõrdumine halvendavad sageli olukorda. Kanna sooja ilmaga ja treenides avaraid õhku läbilaskvast materjalist riideid, kui täheldad endal kalduvust sellistele reaktsioonidele. 

Seep on väga sage nahaärrituse põhjustaja, mida on samuti võimalik hõlpsalt vältida. Kui sul on tundlik nahk, kasuta seebi asemel hoopis niisutavat pesuvahendit. Peale seebi kuuluvad väga levinud nahaärrituse põhjustajate hulka ka kodu puhastusvahendid ja pesupehmendajad, mida saab lihtsalt vältida. Kanna kodu puhastades kindaid ja vali lõhnaaineteta hüpoallergeensed tooted. 

garnier
Kõik nõuanded