NAHALE KASULIK TOIT: SUPERTOIDUD, MIDA SÜÜA SÄRAVA NAHA SAAVUTAMISEKS

PARIMAD SUPERTOIDUD, MIDA SÜÜA SÄRAVA NAHA SAAVUTAMISEKS

NAHALE KASULIK TOIT: SUPERTOIDUD, MIDA SÜÜA SÄRAVA NAHA SAAVUTAMISEKS

Aita nahal särada järgmiste nahka hooldavate supertoitude abil!

Suurepärase välimuse ja enesetunde saladus peitub küll hea toitumise ja treeningu kombinatsioonis, kuid võid süüa ka teatud nahka hooldavaid „supertoite“, et vältida kuiva ja jumetut nahka ning panna end nii seest kui ka väljast särama. Rohkelt vitamiine, toitaineid ja antioksüdante sisaldavatel supertoitudel on hulganisti kasulikke omadusi, mistõttu peaksid supertoidud olema osa igapäevasest kehahooldusest. Loe edasi ja vaata, millised toidud on (mõnikord üllatuslikult) nahale kasulikud.  

Nahale kasulik toit: supertoidud 

Rebashein, mis kuulus enne hispaanlaste invasiooni asteekide lemmikute hulka, on valgu- ja toitainerikas supertaim. Seda on kasutatud juba ammusest ajast mitmesuguste nahaprobleemide raviks ning selle muljetavaldav kosmeetiline ja antioksüdantidega seotud toime tagab noorusliku ja särava naha. 

Terve ja noorusliku naha saavutamiseks tuleks süüa ka hirssi. Selles on rohkelt antioksüdante, toitaineid ja vitamiine, mis aitavad säilitada naha ilu ning kaitsevõimet. 

Kreeka pähklid sisaldavad rikkalikult B-vitamiine ja E-vitamiini ning on seepärast nahale kasulikud võimsad antioksüdandid, mis aitavad langetada ka stressitaset. See on suurepärane kooslus vananemisilmingute vähendamiseks! 

Sageli lihtsalt aias kasvavaks umbrohuks peetava võilille lehtedes on rohkelt erinevaid kasulikke toitaineid, mis on terve naha saavutamiseks olulised. Võilillelehed aitavad isegi akne vastu võidelda. Võid neid salatisse lisada või neist teed teha.  

Õlisalvei ehk chia seemned on särava naha saavutamise seisukohast fantastiline uus lisand toiduvalikusse. Nende antioksüdantidele omane toime ületab suuresti mustikate oma ja seemnete salatisse puistamine võib naha vananemisprotsessi oluliselt aeglustada. 

Assai marjadest tehtud pulber on väga tõhus nahahooldusvahend, mida kasutatakse nahaprobleemide ja varajaste vananemisilmingute vastu võitlemiseks. Sega lusikatäis assaimarju smuutisse ja lõika neist kasu! 

Nahale kasulikke supertoitude loetelus on üllatuslikult ka tume šokolaad. Mõõdukas koguses tarbimise korral võib tume šokolaad pakkuda kaitset ning ergutada vereringet ja naha veesisaldust. Tume šokolaad vähendab ka stressihormoonide hulka, mis on üks peamisi vananemise põhjuseid. 

Nii et lase hea maitsta! Ning kui sellest ei piisa, vaata Garnier' tootevalikut ja kanna veidi supertoidu toimet otse oma nahale.

garnier
Kõik nõuanded