ŠAMPOONI VALIMINE: KUIDAS LEIDA ÕIGE?

KUIDAS VALIDA OMA JUUSTELE SOBIVAIM ŠAMPOON?

ŠAMPOONI VALIMINE: KUIDAS LEIDA ÕIGE?

Mõnikord võime suure šampoonivaliku keskel pea kaotada. Šampoonid kuivadele juustele, rasustele juustele, katkistele juukseotstele ... Aga kas need on ka tegelikult erinevad? Ja kuidas ma leian enda jaoks parima?

Tunne oma juukseid

Tõsi on, et need tooted on erinevad. Iga toode on kokku segatud eri eesmärgiga ja võib sisaldada tohutult erisuguseid koostisaineid. Seetõttu pead teadma oma juuksetüüpi läbi ja lõhki, enne kui saad õige toote välja valida. Peale selle pead arvesse võtma, kui palju oma juukseid töötled, näiteks värvid või soenguid teed.

Kõigepealt mõtle, kas su juuksed on õhukesed või paksud. Paksud juuksed vajavad kindlasti tugevamat ja raskemat šampooni, mis aitab sõlmi lahti harutada ja puhastab sügavalt. Proovi tugevat puhastavat šampooni, mis eemaldab juustest kogu mustuse ning jätab juuksed terveks ja läikivaks.

Õhukesed juuksed aga vajavad õrnemat lähenemist ja vähem jõulisi toimeaineid, mis ei ärritaks peanahka liialt, kuna õhukeste juustega kaasneb sageli rasune peanahk.

Siit jõuamegi kuivade ja rasvaste juuste juurde. Kuna kannad šampooni otse peanahale, ei tohi kindlasti kasutada toodet, mis halvendaks kuiva või rasuse nahaga kaasnevaid probleeme. 

Kuivadele juustele mõeldud šampoon sisaldab enamasti rohkem looduslikke õlisid ja vähem või üldse mitte alkoholi, ennetades kuivust. Värvitud juustele on eriti head sulfaadivabad tooted, mis kaitsevad ka värvi tuhmumise eest.

Rasvastele juustele mõeldud šampoon sisaldab rohkem puhastusaineid ning proteiine rikastavaid koostisaineid ja vitamiine, mis tugevdavad juukseid ja soodustavad juuksekasvu.

Tea, millal šampooni kasutada

Õige šampooni valimisest veelgi olulisem on aga see, et kasutaksid šampooni vaid siis, kui seda päriselt vaja on. Loomulikult kuiva peanahka võib šampooni tugev puhastav toime veel kuivemaks muuta, nii et peaksid seda kasutama vaid umbes kord nädalas. Sama kehtib rasvaste juuste puhul, kuna šampooniga pesemine võib soodustada rasu teket.

Kõik nõuanded