SOOVITUSED VÄIKELAPSE KAITSMISEKS PÄIKESE EEST

Kaitse oma last päikesepõletuse eest

SOOVITUSED VÄIKELAPSE KAITSMISEKS PÄIKESE EEST

Väikelastele meeldib väljas mängida ja tore on jälgida, kuidas nad päikese käes looduse kohta uusi asju õpivad. Kuid päike võib mõjuda kahjulikult väikelapse tundlikule nahale ja keegi ei taha riskida päikesest tulenevate kahjustustega. Kuna lastele ei pruugi päikesekaitsekreemi pealekandmine meeldida, on kõige parem eelnevalt välja mõelda plaan, kuidas seda teha. Anname sulle mõned soovitused, kuidas väikelapsi puhkusel olles kaitsta.

Päikesekaitsekreem
Kuna väikelapse nahk on ülitundlik, on parem olla ettevaatlik, kui pärast kahetseda. Vali kõrge SPF-faktoriga päikesekaitsekreem, mis blokeerib nii UVA- kui UVB-kiired. Spetsiaalselt tundlikule noorele nahale mõeldud imikute päikeseblokk on suurepärane valik!

Päikesekaitsevahend tuleb kanda nahale vähemalt 20 minutit enne päikese kätte miniemist, et toimeained jõuaksid mõjuma hakata. Väikelaste puhul on see eriti oluline. Tõenäoliselt ei ole sa eriti vaimustunud kõige muu kõrval päikesekaitsekreemi pealekandmisest väikelapsele, kes on randa jõudmisest pööraselt põnevil.

Kindlasti korda pealekandmist iga mõne tunni järel (ja tihedamalt, kui laps läheb vette).

Lisakaitse
Isegi kui kannad päikesekaitsekreemi väikelapse nahale külluslikult ja mitu korda päevas, ei piisa sellest tema kaitsmiseks päikese eest. Väikelapsed ei talu väga hästi kuumust, on altid kuumaväsimusele ja veepuudusele.

Et laps oleks õnnelik ja kaitstud, jälgi, et ta joob palju vett ja viibib piisavalt varjus. Randa minnes võta kaasa vastupidav päikesevari ning planeeri oma aeg nii, et sa ei ole päikese käes kella 11st kella 15ni. Väikelapse jaoks peaks sul olema käepärast päikesekübar, õhukesed rõivad ja päikeseprillid ning rohkelt vett.

Kõige olulisem on aidata väikelapsel päikesest rõõmu tunda, tagades samas tema turvalisuse ja heaolu!

Kõik nõuanded