TOOTED: VAHT, KREEM, GEEL, ÕLI, SEERUM-ÕLID JA SEERUMID

ÕLID JA SEERUMID PUUST NING PUNASEKS: MIS NEED ON JA KAS NEID ON VAJA?

TOOTED: VAHT, KREEM, GEEL, ÕLI, SEERUM-ÕLID JA SEERUMID

Juukseõlide ja -seerumite laias valikus orienteerumine võib tänapäeval olla närvesööv ülesanne. Oled kindel, et su juuksehooldusest puudub midagi väga olulist, kuid ei suuda välja mõelda, mis täpselt. Tegelikult on erinevus juukseõlide ja juukseseerumite ehk õlide peenemate vendade, nagu mõni tavatseb öelda, vahel väga väike. Seepärast oleme sinu jaoks kokku kogunud paar kasulikku nõuannet.

Ravi või soengutegemine, immutamine või katmine

Lihtsalt öeldes on juukseõlid mõeldud pigem juuksehoolduseks, mitte soengute tegemiseks. Need on täis mitmesuguseid õlisid, mis panustavad juukse loomulike õlide ja niiskuse kosutamisse, ning koostisest olenevalt muudavad õlid juuksed tugevamaks, soodustavad juuksekasvu ja vähendavad pusade teket.

Juukseseerumid on aga loodud peamiselt soengute tegemiseks. Need sisaldavad tavaliselt silikooni ja aitavad juukseid siluda, sirgendada või anda neile sära.

Seerumid katavad juuksed kaitsva silikoonikihiga, mis aitab juuksekutiikulaid siluda ja lisab igale salgule sära, tagades seega ilusad läikivad juuksed. See kiht kaitseb juukseid ka kuumakahjustuste eest, mistõttu sobivad seerumid eriti hästi juuste kuumtöötlemiseks, näiteks fööniga kuivatamiseks, sirgendamiseks või lokkide tegemiseks.

Juukseõlid pigem imbuvad juuksekarva sisse, mitte ei kata seda, minnes nii sügavale kutiikulasse ja toites juuksekarva seest väljapoole. See tähendab, et ka need muudavad juuksed läikivamaks, kuna tervemad juuksed on loomulikult läikivamad ja säravamad. 

Mõlemad tooted toimivad kõige paremini siis, kui neid kantakse märgadesse juustesse. Juukseseerumit tuleb juustesse kanda laiapiilise kammiga vahetult pärast pesemist ja enne soengu tegemist. Sama käib õli kohta, aga kui juuksed vajavad korralikku niisutust, võid osa siluda juustesse enne pesemist või isegi pesemise ajal, et kaitsta juukseid šampooni eest.

Seega võib öelda, et kui otsid kahjustatud või kuivade juuste hädavajalike õlidega kosutamiseks toitvat süsti, siis vali pigem juukseõli. Kui aga soovid ohjata kahupead, kaitsta juukseid kuumuse eest või lisada ajutist läiget, silu soengusse juukseseerumit.

Kõik nõuanded