TUNDLIK NAHK

MILLIST PÄIKESEKAITSEVAHENDIT MA PEAKSIN PUHKUSEL OLLES KASUTAMA?

TUNDLIK NAHK

Kas saab olla korraga kõrge SPF-faktor ja õrnatoimeline kaitse?

Neile, kellel on õnnetuseks tundlik nahk, on see pidev võitlus selle vahel, kas vältida üldse päikesepõletust kuumadel päevadel või piirata nahka ärritavate tõhusa päikeseblokiga päikesekaitsevahendite kasutamist. Ent kui valid hoolikalt enda jaoks sobiva päikesekaitsevahendi, saad võtta parima mõlemast võimalusest. Kui valid tsingi- või titaanipõhised päikesekaitsekreemid ja eelistad päikeseblokki päikesekaitsele, võid olla kindel, et sinu nahk on kahjulike UV-kiirte eest täielikult kaitstud. Eeldusel, et need tooted on naha suhtes õrnatoimelised, ei ohusta sinu nahka ka ärritusnähud.

Õige päikesekaitsevahendi valimine

Päikesekaitsekreeme toodetakse kõikvõimalikul kujul ja kaitsespektri suurusega. Kuna enamik neist tagavad üldise UV-kaitse, soovitame valida laia spektriga toote. See kaitseb UVA- ja UVB-kiirte eest, mis mõlemad võivad põhjustada pikaajalisi nahakahjustusi. Garnier Ambre Solaire pakub spetsiaalselt tundliku naha jaoks mõeldud suurepärast sarja Sensitive Advanced, mille päikesekaitsefaktor on SPF 50+. Tundliku nahaga inimesed on päikesepõletusele altimad. Lisaks mööduvale valule ja ebamugavustundele võib päikesepõletus omada pikaajalist mõju naha vananemise kiirusele. Sellepärast on kõige turvalisem valida tõhus SPF 50 päikeseblokk.

Anna oma nahale kõik, mida see vajab

Püsiv niisutamine on naha tervise jaoks hädavajalik, eriti kui oled kõrvetavas keskkonnas või viibid palju päikese käes. Sa pead nahka nii päeval kui ka õhtul hoolikalt niisutama, kasutades selleks tundlikule nahale mõeldud näopiima või kreemi, mis toidab nahka seda ärritamata. Seeläbi muutub nahk tugevamaks ja ühtlasi vastupidavamaks päikesest tulenevate kahjustuste suhtes.

Kõik nõuanded